ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!
ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!

ויזה לארה"ב - טיפים

תחומים רבים בישראל הנוגעים לחיי היום יום של כולנו פישטו את התהליך הבירוקרטי הכרוך בהם. דוגמה נפלאה לכך היא הוצאת אשרת כניסה לארה"ב – ויזה, שהפכה לפשוטה בהרבה מאשר לפני עשור או שניים. יחד עם זאת, שגיאות שונות של אלפי מגישי אשרה מונעים מהם לקבלה, וחבל. אז כדי שלכם זה לא יקרה, הכנו עבורכם – המבקשים ויזה לארה"ב טיפים ועצות חשובות בדרך לניו יורק, לוס אנג'לס, מיאמי ודיסנילנד.

דיוק והקפדה

הדרך אל האושר מתחילה בשני נתיבים חשובים במיוחד: טופס בקשת האשרה והמסמכים הנלווים. הטופס הידוע בשמו DS-160 ארוך וכולל פרטים רבים מתחומים שונים (אישי, כלכלי, קריירה, עתיד ועוד). עשו לעצמכם טובה גדולה: אל תפספסו שום פרט, אל "תעגלו" את האמת לכיוון הרצוי לכם, אל תטעו אפילו באות אחת, כי באמריקה כמו באמריקה, על טעויות משלמים בריבית.

בנוגע למסמכים, בקשת ויזה לארה"ב דורשת מספר רב של מסמכי חובה (לרבות תמונה, תלושי שכר, אישור ממוסד הלימודים במידה ואתם סטודנטים) ובנוסף מסמכי רשות, שאמנם אין חובה להגיש אותם, אך אם תעשו זאת, הסיכויים שלכם יגדלו משמעותית. בין המסמכים הללו ניתן לציין בעלות על נכסים (בעיקר דירה, רכב ועסק), הרשמה ללימודים עתידיים, משכנתה פעילה או בקשת משכנתה וכל מסמך אחר שמרמז על זיקה של ממש ביניכם לבין ארצנו הקטנה. גם בנוגע למסמכים, הקפידו על הדרישות המופיעות באתר הקונסוליה האמריקאית קטנה כגדולה. למשל, מעבר על אחד הכללים הנוגעים לתמונה שעליכם להגיש, תפסול אותה לאלתר ותחייב אתכם להתחיל את התהליך מחדש.

הריאיון בשגרירות

כאשר כותבים מדריך ויזה לארה"ב, טיפים ועצות לגבי הריאיון בשגרירות הם חלק בלתי נפרד. שימו לב:  מדובר בשלב מסנן לכל דבר. אל תגיעו שאננים! אם תחשבו "אני נשוי, יש לי ילדים, אני בעל עסק ובעל דירה. מה הסיכוי שיסרבו לי"?!, אתם עלולים להיות מופתעים. יש להגיע בזמן, אל תופיעו בגופייה ובגד ים (גם אם זה מותר, זה בהחלט עלול להשפיע על הרושם שאתם יוצרים), אל תתעסקו בדברים אחרים בזמן הריאיון הקצר והשיבו לשאלות המראיין באופן ענייני, מבלי לדבר על מה שלא נשאלתם. חשובה שפת גוף נינוחה ולא עצבנית, אל תחששו להביט בעיניו של האדם מאחורי הדלפק. אם האנגלית לא שגורה בפיכם, העדיפו ראיון בעברית.

ויזה לארה"ב – טיפים נוספים

  • אם שהיתם בארה"ב תקופה ארוכה בלי הסבר מניח את הדעת, הסיכויים שלכם לקבלת ויזה קטנים.
  • עצם העובדה שהאישה / הבן / האבא / הסבא / וכדומה קיבלו ויזה, אינה מצביעה על כך שגם אתם תקבלו ויזה.
  • סורבתם? אין צורך לחכות לפני הגשת בקשה נוספת. (ובכל זאת, מוטב שהסיבה או הסיבות בגינן סורבתן, השתנו מאז, אחרת מרבית הסיכויים שתסורבו בשנית).
  • ויזה לארה"ב ניתנת לרוב לתקופה של 10 שנים, אך מרגע כניסתם למדינה, תוכלו לשהות בה בהתאם למה שרשם פקיד ההגירה באשרת השהייה, ללא צורך בהארכה.

ויזה לארה"ב – טיפים בדרך לחופשה המושלמת. בהצלחה!

רוצה שנעשה את העבודה בשבילך?

נגישות

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!