| מאסטר ויזה מנהלת מאגר מידע באישור משרד המשפטים
חידוש ויזה לארה"ב

חידוש ויזה לארה"ב ללא ראיון

כל מי שבעבר התעניין בהוצאת ויזה או הצליח להוציא ויזה לארה"ב יודע שאחד השלבים הקריטיים בתהליך הוא הראיון בשגרירות ארה"ב. כל הכרוך בראיון עשוי לגרום ללחץ רב משום שצריך לקבוע אותו בזמן, להגיע אליו לפני הזמן, להביא את כל המסמכים הנחוצים, להוכיח כי קיימת זיקה לישראל, להתלבש בצורה הולמת ולהתנהג בנימוס, להמתין בתור בסבלנות, להישיר מבט במהלך השיחה, לענות רק על השאלות שנשאלות בקצרה ובבהירות ולתת את הדעת על תנועות הגוף – כך שניתן להבין שהתהליך אינו פשוט.

לשמחת רבים שגרירות ארה"ב שינתה מעט את נהליה הנוקשים ואנשים רבים שזקוקים לחידוש ויזה לארה"ב אך הצליחו להוציא אחת בעבר פטורים מהגעה לשגרירות, כך שהם לא צריכים להגיע פיזית למקום ויכולים לשלוח את המסמכים דרך שירות שליחויות של UPS ולקבל את הדרכון המחודש בחזרה באמצעות שליח.

יחד עם השמחה הגדולה והחיסכון באנרגיות וזמן חשוב לדעת שלא כל מי שמעוניין בחידוש ויזה לארה"ב יכול להימנע מהגעה לשגרירות וכדי לקבל את הפטור מההגעה הפיזית יש לעמוד בקריטריונים מסוימים.

קריטריונים לפטור מהגעה לשגרירות

הקריטריונים לפטור קשורים לגורמים שונים, כגון גיל המבקש, מועד הנפקת הויזה ועוד. להלן הקריטריונים המלאים:

  1. מבקש חידוש ויזה לארה"ב צריך להיות בן 14 ומעלה.
  2. הויזה שברצונו של מבקש הבקשה לחדש הונפקה כשהיה בן 13 ומעלה.
  3. ויזה שיש לחדש צריכה להיות תקפה או לחילופין – תוקפה עומד לפוג תוך פחות משנה.
  4. הויזה הונפקה אחרי התאריך ה- 31/12/2017.
  5. מבקש הויזה צריך לבדוק שהויזה בה החזיק לא מכילה את המילים הבאות: "WAIVER", "BLANKET" או "CLEARANCE".
  6. מבקש ויזה צריך להשתייך לאשרת מבקר, אשרת איש צוות כלי טיס או כלי שיט (C/D), אשרת תלמיד אקדמי או אשרת תלמיד של מקצוע שאינו אקדמי, אשרת איש תקשורת, אשרת עובד מיומן, אשרת ספורטאי, אמן, אשרה של עובד מתחום הדת, אשרה של בעל מקצוע שמועבר במסגרת חברה עסקית או אדם בעל יכולת יוצאת דופן או אשרת תוכנית החלפות בתחום התרבות הבינלאומית.

נוסף לקריטריונים הללו צריך מבקש ויזה להגיש את בקשתו לחידוש ויזה במקום בו הונפקה הויזה שקדמה לה.

הקלה משמעותית מממשלת ארה"ב

הפטור מהגעה לשגרירות בתהליך חידוש ויזה לארה"ב מסייע לישראלים רבים שעד לחקיקת החוק החדש חיכו זמן רב עד שהצליחו לקבוע תור לשגרירות – דבר שלעיתים עיכב את יכולתם לטוס לארה"ב וכמובן לווה בלחץ ודאגה מפני הראיון הנוסף, שכבר עברו בעבר אך כידוע – דורש לא מעט אנרגיות וסבלנות.
אם אתם מעוניינים לחדש את הויזה שברשותכם, חשוב שתדאגו לבצע את התהליך בהתאם להוראות ותבדקו האם אתם עומדים בקריטריונים הנדרשים. כעת כל מה שניתן לאחל לכם זה שיהיה בהצלחה!

רוצה לחדש את הויזה שלך ללא ראיון בשגרירות?

נגישות