חידוש ויזה לארצות הברית| Master Visa
| מאסטר ויזה מנהלת מאגר מידע באישור משרד המשפטים

 

חידוש ויזה לארצות הברית

לכל מסמך באשר הוא ובתנאי שהוא ממשלתי – יש תוקף. כך גם לגבי ויזה לארצות הברית אשר יכולה להיות מוענקת לכל מבקש אשר עומד בתנאי קבלת ויזה. חידוש ויזה לארה"ב הינו תהליך הזהה לבקשת הנפקת ויזה ראשונית, אך חרף ההנחה הרווחת, לא כל בעל ויזה לארצות הברית זכאי לחידוש. כדאי לבוא מוכנים לתהליך החידוש ולברר את כל המידע הרלוונטי מראש, ובכך לחסוך זמן ולהפחית את הסיכוי לקבל סירוב מאכזב – ידע הוא כח גם במקרה זה. אם מועד פקיעת תוקף הויזה שלכם הגיע או עומד להגיע, מאמר זה נכתב במיוחד עבורכם.

בכדי להקל עליכם, את המאמר הזה בחרנו לכתוב בפורמט של שאלות ותשובות. במידה ויש לכם שאלות נוספות, אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת בטלפון: 1700-72-74-76.

 שאלות ותשובות למבקשי חידוש ויזה לארצות הברית

שאלה: האם כבעל ויזה, אישור חידוש ויזה לארצות הברית מתקבל באופן אוטומטי?

תשובה: לא, לא כל בעל ויזה לארה"ב שתוקפה פג זכאי באופן אוטומטי לחידוש ויזה. על המבקש לעבור את ההליך המקובל ובסופו יקבע האם המבקש זכאי לויזה מחדש או שלא.

 

שאלה: מהן הדרישות הבסיסיות לחידוש ויזה לארצות הברית?

תשובה: קיימות מספר דרישות בסיסיות שבהן יש לעמוד על מנת לקבל את החידוש המיוחל:

  • ניתן לחדש בדיוק את סוג הויזה שהיה לכם ופג תוקפו. אם ברצונכם לקבל ויזה מסוג אחר, עליכם להגיש בקשה מסודרת להוצאה ראשונית של אותה ויזה, ולא בקשה לחידוש.
  • אין באפשרותכם לחדש ויזה במידה ובקשה שהגשתם לאחרונה זכתה לסירוב מצד שגרירות ארה"ב.
  • על הויזה שברצונכם לחדש להיות בעלת תוקף של יותר משנה קלנדרית אחת. בנוסף, על הויזה לאפשר כניסה רב פעמית לתחומי המדינה, ולא כניסה באופן חד פעמי.
  • יש למלא בהצלחה אחר כל הדרישות על מנת לקבל חידוש ויזה לארצות הברית. אין אפשרות לעמוד רק בחלק מהקריטריונים האישיים או הכלליים לקבלת הויזה. במידה ואין זה המצב, תזכו לסירוב.
  • בקשה לחידוש ויזה לארצות הברית ניתן להגיש רק דרך מדינת האם, ואין אפשרות להגיש בקשה לחידוש מתוך תחומי ארה"ב.

שאלה: כמה זמן לוקח לשגרירות להחזיר תשובה בנוגע לתהליך חידוש הויזה?

תשובה: קיים הבדל משמעותי בזמן ההמתנה לתשובה בין מצב שבו אינכם צריכים לעבור ראיון מחודש על מנת לזכות בחידוש, לבין מצב שבו אתם כאן מחויבים בצליחת ראיון בשגרירות. במידה ואתם מקבלים ויתור על ראיון, התשובה מתקבלת לרוב תוך 10 ימים. במידה ויש לעבור ראיון בשגרירות, קיימים מצבים שבהם התשובה תתקבל בתוך פרק זמן קצר יותר וגם בתוך פרק זמן ארוך יותר, וכל מקרה לגופו.

שאלה: מה עליי להכין או להביא בעת בקשת חידוש ויזה לארצות הברית?

תשובה: ראשית יש למלא את טופס בקשת חידוש ויזה לארה"ב, לשלם את האגרה ולהביא את המסמכים הנוספים אותם יש לצרף לבקשת החידוש (כגון: דרכון קודם, תלושי שכר, המלצות – ועוד).

 

שאלה: האנגלית שלי לא כל כך טובה, אך בפגישה עם הקונסול, אני בטוח שארשים אותו. האם זה בסדר שאמלא רק את מה שאני מבין?

תשובה: גם כאן התשובה היא חד משמעית – לא. אל הפגישה יש להגיע עם הטופס מלא באופן שלם ומושלם. אי הגעה עם הטופס כשהוא מלא ומדויק עלולה לגרור סירוב לחידוש הוויזה או הכרח בקביעת פגישה נוספת.

 

שאלה: הוויזה שלי עדיין בתוקף אך הדרכון שלי לא, מה עליי לעשות והאם זה אומר שאני חייב לבצע חידוש ויזה לארצות הברית?

תשובה: כל עוד בעת הנסיעה תחזיקו גם בדרכון שפג תוקפו וגם בדרכון בתוקף, תוכלו להיכנס ולצאת את שערי ארצות הברית ללא כל בעיה. יש לוודא כי שני הדרכונים שייכים לאותה המדינה ושעמוד הוויזה התקפה בדרכון שפג תוקפו לא הושחת – אין כל אפשרות להשתמש בוויזה שנחשבת לפגומה בכל צורה שהיא.

 

שאלה: לכמה זמן תקף החידוש?

תשובה: באופן כללי, החידוש תקף בהתאם לסוג הויזה, אלא אם אתם מגישים בקשה להארכת התוקף שלה מראש. לרוב מדובר בתוקף הזהה לתוקף הויזה הראשונית שקבלתם. תוקף הויזה יפוג בשנית לאחר סיום אותה תקופה, ואז תצטרכו להגיש בקשת חידוש נוספת, במידה כמובן ותהיו מעוניינים בכך.

 

שאלה: האם ניתן לקבל תשלום בחזרה במידה וקבלתי סירוב לחידוש ויזה לארצות הברית?

תשובה: באופן גורף, סירוב אין משמעותו קבלת החזר כספי. בכל פעם שמבקשים לקבל ויזה, בין אם מדובר בחידוש ובין אם בהוצאה ראשונית, העלות מכסה את הטיפול בבקשה וכל פעולה הקשורה בכך, ולא מדובר בעלות שניתן לקבל בחזרה.

 

הטיפ שלנו אליכם: אל תמתינו ובצעו חידוש ויזה לארצות הברית מבעוד מועד. לעיתים, נסיעה לארצות הברית יכולה להתבצע גם באופן ספונטני, ולא כדאי להיקלע ללוח זמנים צפוף ולהסתכן בהישארות ללא ויזה.

נשמח לענות לשאלותיכם ולתת ייעוץ ראשוני חינם ללא כל התחייבות.

התקשרו 1700-72-74-76 או השאירו פרטיכם ונציג יצור עמכם קשר בהקדם.

נגישות

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!