ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!
ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!

תהליך פונדקאות בארה"ב

פונדקאות הוא תהליך נשיאת עובר על ידי אישה עד למועד לידתו של התינוק, וזאת לצרכי מסירתו לאחרי הלידה להורים המיועדים. תהליך זה מיושם במספר הולך וגדל של מדינות מסביב לעולם, כאשר כל מדינה הסדירה את תחום הפונדקאות באמצעות חקיקה. בישראל לצורך העניין, תהליך הפונדקאות מתאפשר בהתאם לחוק הסכמים לנשיאת עובדים (התשנ"ו 1996), במסגרתו עריכה ומימוש של הסכם לנשיאת עוברים מתאפשר אך ורק בין איש ואישה שהם בני זוג (בגירים, תושבי ישראל) לבין אם נושאת שהיא בגירה, תושבת ישראל שאינה נשואה. על פי חוק זה, בישראל לא ניתן לממש תהליך פונדקאות עבור הורים יחידנים ו/או זוגות חד מיניים, ולכן, האלטרנטיבה העומדת בפניהם היא קיומו של התהליך מחוץ לישראל.

פונדקאות מחוץ לישראל

תהליכי פונדקאות מחוץ לישראל מיועדים לכל אילו המנועים לעשות זאת במסגרת חוק הפונדקאות המונהג בישראל, ולכן, מרבית הפונים לתהליכי פונדקאות במדינות זרות הם גברים ונשים יחידנים וזוגות חד מיניים. תהליכי פונדקאות מחוץ לישראל, מתאפשרים בכל אותן מדינות המתירות את התהליך, וביניהן: מדינות מזרח אירופה כגון גיאורגיה ואוקראינה, מדינות המזרח הרחוק כגון הודו, תאילנד ונפאל, מדינות שונות ברחבי ארצות הברית ומדינות נוספות מסביב לעולם. כפי שציינו לעיל, בכל מדינה הוסדרו תנאים לצרכי יישום התהליך וחשוב לציין שתנאים אלו משתנים מעת לעת, כך לצורך העניין תהליך פונדקאות באוקראינה מתאפשר אך ורק לזוגות הטרוסקסואלים, ולכן, תהליך פונדקאות באוקראינה איננו מיועד ומותאם להורים יחידנים וזוגות חד מיניים.

פונדקאות בארצות הברית

תהליך פונדקאות בארצות הברית מתאפשר במספר גדול של מדינות ברחבי ארה"ב בהן ניתן לבצע את התהליך לכלל האוכלוסיות וזאת ללא הקשר לדת, מוצא ונטייה מינית. כפועל יוצא מכך, תהליך פונדקאות בארה"ב מיועד בין היתר להורים יחידנים וזוגות חד מיניים. יישום התהליך בארה"ב, מאפשר לנדרשים לו, ליהנות ממספר יתרונות משמעותיים לאורך כל הדרך, וביניהם:

  • רמת שירותי רפואה גבוהים בהשוואה למדינות אחרות בהן ניתן לקיים תהליכי פונדקאות.
  • מוסדות רפואיים המתמחים בתהליכי פריון ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום.
  • אפשרות ממשית לבחירת תורמי הזרע והביצית על פי מוצאם.

ויתרונות נוספים ההופכים את תהליכי הפונדקאות בארה"ב לנפוצים ביותר בקרב הקהילה הגאה בישראל. יחד עם זאת, חשוב לציין שישנם שני חסרונות עיקריים בתהליכי פונדקאות בארצות הברית: העלות הגבוהה יחסית של התהליך והמרחק הגיאוגרפי. במקביל, קיים צורך בהנפקת ויזה לצרכי שהייה בארצות הברית המחייבת השגת מסמכים לויזה לארה"ב המעידים על קיומו של תהליך הפונדקאות בארה"ב.

נגישות

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!