ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!
ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!

ויזת תייר וויזת עבודה לארה"ב: מה ההבדלים

כל ישראלי המתכנן לבקר בארצות הברית חייב להצטייד בוויזה מתאימה. ויזה לארה"ב מהווה מעין אישור שהייה במדינה, אך הוויזה אינה אחידה לכולם ויש להוציא ויזה בהתאם למטרת ההגעה לארה"ב ועל פי הצורך. יש מספר סוגי ויזות לארה"ב, הפופולריות ביותר הן ויזות מסוג 1B ו-2B, הן מתאימות לנוסעים המתכננים לבקר בארה"ב זמן קצוב וקצר, אך הוויזה אינה מאפשרת לעבוד במדינה. לכן, כדי לעבוד באופן חוקי בארץ האפשרויות הבלתי נגמרות יש להוציא ויזת עבודה – יש מספר סוגים של ויזות עבודה לארה"ב לכן מומלץ להיעזר בחברה מקצועית המתמחה בנושא.

ויזת תייר/עסקים

כאשר מטרת הנסיעה לארה"ב היא עסקים, יש לבחור בין ויזת עבודה לבין ויזת עסקים מסוג 1B/2B. ויזת עסקים תקפה לתקופה של 10 שנים, בדיוק כמו ויזת תייר 2B, תהליך הוצאת הוויזה לתייר ולעסקים יחסית דומה, ובתקופת הוויזה ניתן לבקר מספר רב של פעמים בארה"ב ללא צורך לבקר בשגרירות בכל פעם מחדש לפני הנסיעה המתוכננת.

עם זאת, ויזת עסקים מסוג 1B אינה מאפשרת לעבוד בארה"ב, אסור לקבל שכר ממקור מסוים בארה"ב בעת השהייה במדינה אלא רק משכורת מהמעסיק בישראל, ולא ניתן לפתוח חשבון בנק בארה"ב, לקבל רישיון נהיגה אמריקאי ולקבל מספר בביטוח לאומי. לכן, ויזת עסקים 1B דומה במהותה לוויזת תייר, היא מיועדת בעיקר כאישור שהייה לאנשי עסקים המבקרים בארה"ב לצורך פגישות עסקיות, השתלמויות מקצועיות, הדרכות, השתתפות בתערוכות ובכנסים וכדי לחתום על חוזים עם לקוחות ו/או ספקים וכיוצא בזה.

לפני שמוציאים ויזת תייר ועסקים מסוג 1B/2B חשוב לוודא כי מטרת הנסיעה העסקית לארה"ב עומדת בקנה אחד עם הקריטריונים שקבע משרד ההגירה האמריקאי. לכן, אם מתכננים להשתתף בקורס מקצועי האורך כשנה ומתקיים בארה"ב, ויזת תייר אינה מתאימה ובמקרה זה ויש להוציא ויזת עבודה העומדת בקריטריונים, כיוון שוויזת תייר מוענקת לפרקי זמן קצרים.

ויזת עבודה

ויזת עבודה לארה"ב מאפשרת לאדם המחזיק בה לעבור למדינה ולעבוד בה כחוק, לתקופה מסוימת. חשוב לציין כי ויזת עבודה אינה דומה לגרין קארד, ויזת עבודה מאפשרת לשהות תקופה מסוימת בארה"ב לעבוד במדינה ולקבל משכורת ותנאים סוציאליים, אך היא אינה מאפשרת מגורי קבע כמו גרין קארד.

כדי להוציא ויזת עבודה יש 4 דרכים עיקריות:

  • אישור ממעסיק בארה"ב  
  • הקצאה דרך חברת ישראלית העובדת כחוק בארה"ב
  • רילוקיישן דרך חברה בינלאומית
  • כישורים יוצאי דופן

סוגי ויזה לעבודה בארה"ב:

  • ויזה לאחיות  H-1C- ויזה לתקופה זמנית עד 3 שנים לאחיות.
  • ויזה לבעלי תואר ראשון- H-1B  ויזת עבודה לבעלי תואר ראשון או ניסיון תעסוקתי שווה ערך בתחום ספציפי.
  • ויזה לחקלאים H-2A – לתקופה זמנית עבור חקלאים.
  • ויזה לעובדים זמניים H-2B – מיועדת לעובדים המועסקים ע"י מעסיק אמריקאי הזקוק לעובד בגלל מחסור בכוח אדם מיומן מקומי.
  • ויזה להכשרת עובדים H-3 – עד שנתיים, מיועדת להכשרת העובד בארה"ב.

רוצה ויזה לארה"ב?

נגישות

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!