ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!
ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!

לפתוח עסק בארה"ב E2 – השקעה חכמה לעתיד מבטיח

ההבדל בין אנשי עסקים ויזמים מצליחים לבין אלו שמעט פחות, טמון ביכולתם לזהות הזדמנויות יוצאות דופן ו"לחטוף" אותן בשתי ידיים. חתימת הסכם האשרות ההדדי בין ישראל לארה"ב לאחרונה הינו פתח להזדמנות בלתי חוזרת לאנשים שחושבים בגדול ולא מסתפקים במעט. הפעם נדבר על הדרישות הבסיסיות לקבלת ויזת משקיע E2 ועל משך הזמן המוערך מרגע תחילת התהליך ועד סיומו.

ויזת משקיע E2 – דרישות

אף אחד לא אוהב לבזבז את הזמן היקר שלו לשווא, ולכן חשוב להבין מהן דרישות הסף לקבלת ויזת E2 לישראלים להשקעה. אז לפני הכול, הקריטריון הראשון הוא שעליכם להיות בגיל 21 ומעלה ביום הגשת הבקשה. שנית, עליכם להיות בעלי דרכון ישראלי בתוקף (אין חובה שתהיה ברשותכם אשרת תייר לארה"ב). מכאן, הדרישות הולכות והופכות מורכבות יותר..

רשויות ההגירה האמריקאיות אינן מציינות סכום השקעה מינימאלי להשקעה המחויבת, וזאת לאור העובדה שמהות העסק משפיעה באופן דרסטי על הסכום המצופה. שהרי מובן מאליו שהשקעה בחנות ירקות נמוכה בהרבה מההשקעה הנדרשת בתפעול אולם כנסים ואירועים. יחד עם זאת, אם אין ביכולתכם או ברצונכם להשקיע מעל 70-80 אלף דולר, ככל הנראה שויזה לאנשי עסקים בארה"ב פחות מתאימה לכם, ובקשתכם עתידה להידחות. בשורה התחתונה, נדרשת השקעה המתאימה למהות העסק. בנוסף, עליכם להוכיח מקורות מימון קיימים לאותה השקעה.

דרישת סף נוספת היא היותו של העסק פעיל בעת הבקשה. אין זה אומר שחובה עליכם לרכוש עסק קיים. ניתן להקים עסק חדש מאפס, אך עליו להתחיל לפעול עוד לפני הגשת הבקשה. דרישה אחרונה עוסקת במהות העסק. מטרתה של ויזת משקיע בארה"ב E2 היא להביא לדחיפה חיובית לכלכלה האמריקאית וזאת באמצעות יצירת משרות למקומיים ויצירת רווחים לאורך זמן, (מעל גובה שכר המינימום במדינה). לפיכך, כל הצעה לעסק נבחנת היטב ואם קיים ספק סביר לגבי רווחיות העסק לאורך זמן, הבקשה עלולה להידחות.

ויזת משקיע E2 – זמנים

על פי המדווח מהרשויות האמריקאיות, זמן קבלת ההחלטה מרגע הגשת הבקשה אורך בין שלושה לחמישה חודשים. יחד עם זאת, יש מספר אלמנטים העשויים (או עלולים) להשפיע על משך הזמן:

  • היסטוריה אישית – עבר פלילי, שהייה ממושכת ולא מוסברת בארה"ב, חשבונות מעוקלים – כל אלו ואחרים עלולים להוות מכשול בדרך לאשרה, ולעכב את זמן קבלת ההחלטה. אנשים בעלי עבר כלכלי-פלילי "חלק" מקבלים, לרוב, תשובות מהירות יותר.
  • תקינות המסמכים והטפסים – עבור ויזת החלומות לארה"ב , ויזה חדשה לישראלים בארה"ב נדרשים טפסים רבים, בראשם הגשת תכנית עסקית ברורה ומפורטת. כל חוסר במסמך, טעות במילוי טופס וכדומה, עלולים לעכב משמעותית את קבלת ההחלטה לגביכם.
  • עסק חדש או קיים – במרבית המקרים, זמן התשובה יהיה קצר יותר עבור עסקים קיימים.
  • עומס בשגרירות – השלב האחרון בתהליך ההגשה הוא ריאיון בבית השגרירות. לרוב, לפני תקופת הקיץ, החגים ובתקופה זו בה ההסכם בין המדינות נחתם, צפויים עומסים כבדים שעלולים לעכב את התהליך.

לסיום, נמליץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית המתמחה בעבודה עם ישראלים שרוצים לעבור לארה"ב וזאת על מנת לפתוח עסק לארה"ב. גם כדי להקטין את סיכויי פסילת הבקשה שלכם, וגם כדי לייעל ולקצר את התהליך. בהצלחה!

מעוניין בויזת E2 משקיע לארה"ב?

נגישות

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!