ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!
ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!

 

הגרלת הגרין קארד לארה"ב

במסגרת חוק הגירה רחב אשר במסגרתו הקצה הממשל האמריקאי 55.000 ויזות אשר יוגרלו בין משתתפים מכל העולם. בשנת 1997 צומצמה הכמות ל50.000 ויזות שיוגרלו בין תושבים מכל העולם וכיום היא עומדת על הכמות הזו לכל שנה. מה המניע לחוק ואיך זה עובד?

הגרלת הגרין קארד לארה"ב זוהי הגרלה שנערכות בכל שנה על 50.000 ויזות – גרין כארד שאותה עורכת ממשלת ארצות הברית, ההגרלה הזו נערכת באופן ממוחשב והיא נערכת על פי חוק הקונגרס.

האנשים שזוכים בוויזה מקבלים מעמד של תושבי קבע בארצות הברית והם רשאים להגר יחד עם בני המשפחה שלהם לארצות הברית. (זאת כמובן רק לאחר שהם השלימו את התהליך הקונסולארי אותו אמור לעבור כל מי שמגיש בקשה לאשרת שהייה.) תושב קבע נהנה מזכויות רבות וזה כולל גם את האפשרות להגיש בקשה לאזרחות.

הגרלת הגרין קארד לארה"ב – מה המניע לחוק?

היות וארצות הברית עברה תהפוכות לא פשוטות בכל שנות קיומה הודות להגירה החופשית שהיא בעצם הייתה אחראית על הקמתן של המדינות השונות ואיחודן לאחר מכן, ועד למדיניות הקשוחה אותה אנחנו מכירים היום אשר הושפעה מגורמים רבים כמו איומי טרור, דמוגרפיה שהשתנתה, הכלכלה האמריקאית שהושפעה קשות ממערכת ההגירה הלא מאוזנת, ועוד. מסיבה זו הוחלט בסוף שנות השמונים של המאה הקודמת להקצות את הוויזות על פי קטגוריות ברורות וידועות מראש כמו משפחה, לימודים, עבודה וכדומה.

כדי להעניק הזדמנות שווה לכל תושב בכל רחבי הגלובוס, הוחלט באמריקה להנהיג את הגרלת הגרין קארד לארה"ב שבסיסה הוא השתתפות רק למדינות הגירה קטנות. כך גם נולד הכלל שעוגן לאחר מכן בחוק שגורס כי ממדינות אשר הגיעו אליהם לארצות הברית מעל 50.000 מהגרים חוקיים בחמשת השנים שקדמו לשנה של ההגרלה לא יוכלו להשתתף בהגרלה בשנים הללו.

תיאור השלבים השונים:

הכרזה – מחלקת המדינה האמריקאית מכריזה את ההנחיות בכל שנה מחדש עם כל השינויים המתבקשים.

הגשה – ניתנת תקופה של כחודשיים לצורך הגשת הבקשות.

הגרלה – ההגרלה נערכת באופן ממוחשב על פי כללים ידועים מראש.

זכייה – כל משתתף אחראי לבדוק באתר המיועד אם שמו מופיע בין הזוכים.

פנו למאסטר ויזה כעת בכל שאלה בנושא הגרלת הגרין קארד לארה"ב

ניתן להשאיר פנייה באתר או להתקשר 1700-72-74-76

מאמרים נוספים

נגישות

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!