ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!
ראיון בשגרירות עד 120 ימי עסקים!

ויזה דחופה לארה"ב

כל מי שניסה במהלך חייו להוציא ויזה לארצות הברית, יודע עד כמה התהליך מורכב ולעתים ארוך; ומי שלא התנסה בכך בוודאי שמע על כך מחברים ובני משפחה שהיה עליהם לעבור את התהליך. באופן טיפוסי, הוצאת ויזה לארצות הברית כרוכה במילוי טפסים בהם יש לדקדק בכל פרט ופרט, הצגת מסמכים רלוונטים (דרכון בתוקף, תמונת פספורט מיוחדת שחייבת לעמוד בדרישות ספציפיות, תלושי שכר, כמו גם מסמכים הקשורים לסיבת הביקור – למשל, אישור לימודים עבור מי שנרשם ללימודים במדינה), וראיון בשגרירות.

באלו מקרים ניתן להגיש בקשה לראיון מזורז?

אם התהליך כה ארוך, מה עושה מי שנדרש לוויזה דחופה, למשל במקרה בו יש ישיבה עסקית שנקבעה ברגע האחרון והוא חייב להשתתף בה, מוות של קרוב משפחה, חתונה של חברים טובים וכו'? חשוב לדעת שישנם נהלים מיוחדים להוצאת ויזה דחופה לארה"ב, בהם ניתן להגיש בקשה לראיון חירום בשגרירות:

  • סטודנטים המועמדים לוויזת סטודנט, שעליהם להגיע בזמן לתכנית לימודים או התמחות בארה"ב
  • טיפול רפואי דחוף שיש לעבור במוסד רפואי במדינה
  • ביקור בן משפחה בדרגה ראשונה שמצבו הרפואי קשה
  • מטרה עסקית דחופה כגון פגישה, אך רק בתנאי שהנסיעה מקדמת אינטרס עסקי אמריקאי וקשורה לנושאים של השקעה זרה, השתתפות ביריד מסחר או עידוד ייצוא

יש לציין שגם אם הבקשה לראיון חירום מאושרת, זה עדיין לא אומר שהוויזה תאושר באופן אוטומטי – המתראיין עדיין נדרש להביא אתו את כל המסמכים הרלוונטיים, כמו גם את המסמכים המוכיחים שבקשתו דחופה.

מה לגבי מקרים דחופים שאינם עומדים בקריטריונים?

אם המקרה שלכם אינו עומד בקריטריונים שלעיל, אך הוא עדיין דחוף עבורכם (כדוגמת חתונה או לווייה עליה קיבלתם התראה קצרה ואתם מעוניינים לנכוח בה עקב קרבתכם לאדם), עדיין יש דברים שתוכלו לעשות. אם מילוי הטפסים באנגלית הוא המכשול העיקרי שמקשה עליכם, יש אפשרות למלא אותם בעברית באתרים המיועדים לכך וכך לזרז את התהליך. מייד לאחר מילוי הטפסים יש לשלם את האגרה, ואז לתאם ראיון ללא דיחוי. אם תאריך הראיון מאוחר מדי עבורכם, ניתן לנסות ולהקדים אותו – השגרירות פתוחה לכך ויכולה לזרז את הראיון ולהקדים אותו למועד שהוא לפני המועד המקורי שנקבע.

בנוסף, אם מבקש הוויזה הוא קשיש (בן 80 ומעלה) או קטין (בן 14 ומטה), בעל דרכון נוסף ממדינה שאזרחיה אינם נדרשים לוויזת כניסה לארה"ב למטרות עסקים או תיירות, או שקיבל בעבר ויזה ועומד בתנאים מסוימים – השגרירות מציעה מסלול הפטור מראיון אישי שהוא מהיר יותר מהמסלול הרגיל.

לסיכום, תמיד כדי להיערך לתהליך הוצאת הוויזה מבעוד מועד ולבדוק אם אין לכם באופק אירועים שידרשו את הקדמתה, אך גם במידה שלא הספקתם לעשות זאת עקב אילוצים שונים, תמיד טוב לדעת שיש דרכים נוספות להוצאת ויזה דחופה אליהן אתם יכולים לפנות. בהצלחה בהוצאת הוויזה!

אנחנו יכולים להוציא עבורך ויזה לארה"ב תוך מספר ימים לא משנה מה סיבת הנסיעה! 

 

השאר פרטייך וניצור עמך קשר דחוף!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on google
Share on print
נגישות

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!