אזרחות אמריקאית לילדים – חוק הסבא

מאז אושרה מגילת העצמאות האמריקאית בשנת 1791, מגילה אשר יסודותיה מרכיבים את זהות המדינה עד ימינו, השתנו אלפי חוקים וסעיפי חוקים, חדשות לבקרים. רבים מהשינויים הללו התרחשו בנהלי ההגירה והתנאים לקבלת אזרחות ארה"ב. אחד מהשינויים הללו יצר את מה שידוע כ – "חוק הסבא", המאפשר, בתנאים מסוימים, לילדי דור שני לזכות בדרכון האמריקאי הנחשק, אם סבו או סבתו הינם אזרחים כחוק. רוצים לשמוע על כך יותר? הישארו וגלו כל מה שצריך לדעת על החוק שעשוי לחולל מהפכה של ממש בחייכם.

מידע נוסף על חוק הסבא

אזרחות אמריקאית לילדים ניתן לחלק לשניים: אזרחות מכורח אחד/שני ההורים, וכאמור – חוק זה. הרעיון מאחורי החוק, שנולד בראשית שנות האלפיים, הוא לייצר המשכיות אזרחית, מתוך הנחה (ובדיקות מדוקדקות) שאם דור אחד עבד ותרם למען המדינה, מוטב לאפשר גם לדורות שאחריו את ההזדמנות לעשות כן. החוק מיועד, אפוא, למי שהוריו אינם עומדים בתנאי הסף של בקשת אזרחות לילדיהם, אך עדיין מעוניינים בכך. יחד עם זאת, לא כל אדם שסביו או סבתו אמריקאים יזכו לקבל אזרחות אמריקאית. עליו לעמוד במספר תנאים לשם כך, בראשם: היותו של הילד מעל גיל 18.

עומדים בתנאים? מכאן מתחיל מסע לא פשוט, הכולל המצאת מסמכים רבים, מילוי טפסים, תשלום גבוה למדי וראיון הנערך בארצות הברית. אך זכרו שרבים עברו זאת לפניכם, ובעיקר, שעם קצת מאמץ, אתם עשויים להעניק לנכדיכם מתנה שערכה לא יסולא בפז – אזרחות למדינה המבוקשת ביותר בעולם.

ארבעה שלבים בדרך אל האושר

  • מסמכים – המסמכים הבסיסיים בלעדיהם לא תזכו לקבל אזרחות אמריקאית לילדים הם הדרכונים שלכם, תעודת לידה (או כל הוכחה אחרת על לידתכם במדינה), מספר ביטוח לאומי אמריקאי אם ישנו (SSN בשפה המקצועית) ופרטי חשבון בנק. מסמכים חשובים נוספים על מנת לזכות באותה אזרחות אמריקאית לילדים הם כאלו שיוכיחו ששהיתם במדינה שנים רבות (מסמכי לימודים, עבודה, פתיחת עסק, דפי חשבונות בנק, השקעות, נכסים וכדומה), לצד מסמכים על תרומתכם למדינה ולהיותכם אזרחים נורמטיביים ושומרי חוק.
  • טפסים – נמצאים באתר שירותי ההגירה האמריקאים. כמובן, כתובים בשפה האנגלית. ניתן למלא אותם באמצעות המחשב או להדפיסם ולשלוח בדואר. כך או כך, דיוק בפרטים הוא שם המשחק. מילוי לא מקצועי יוביל למפח נפש ואובדן זמן יקר וכסף רב. טופס N-600-K ארוך כאורך הגלות ומרבית הטעויות מתבצעות בו.
  • תשלום – נושא מעט כאוב עבור אלפי משפחות שדוחות את התהליך בשל התשלום הגבוה, שעומד על למעלה מ-1,170 דולרים (יותר מ-4,400 ₪ נכון לספטמבר 2018).
  • ראיון – תבואו מסודרים ומצוחצחים כמו שהאמריקאים אוהבים ותצפו ללא מעט שאלות, שנועדו בעיקר לוודא שדבריכם אינם סותרים את אשר נכתב בטפסים או הוצג במסמכים.

בהצלחה!

רוצה אזרחות אמריקאית לילדך?

נגישות

אנחנו נעשה הכל עבורך!

השאר פרטייך כעך ונציג יצור עמך קשר עם כל הפרטים בהקדם!